Kadangi Londonas vienas iš populiariausių lankytinų miestų Europoje, kiekvienais metais čia suguža milijonai turistų. Žinoma, vieniems kelionėje būtina užsisakyti jaukų, garsiame viešbutyje esantį kambarį, kitiems – užteks, kaip sakoma, čiužinio ir šiek tiek patogumų. Taigi, būtent šiame straipsnyje norėčiau šiek tiek palyginti abejas galimas situacijas, kuomet žmonės permoka už nakvynę kuomet, liaudiškai sakant, „prasisuka pigiau“.
Esu girdėjęs ne vieną ir ne du pasakojimus, kai turistai, atvykę į Jungtinės Karalystės sostinę, už viešbučio kambarį pakloja milžiniškus pinigus ir sulaukia ganėtinai prasto aptarnavimo. Taip nutinka ne visuomet, kadangi Londono viešbučiai – prestižiniai, žinantys savo vertę bei gerbiantys lankytojus, tačiau dalis jų žino, kad žmogus pas juos atskiro vienintelį kartą gyvenime, daugiau nebesugrįš ir personalas nelinkęs šokinėti daugiau nei reikia.
Kadangi žadėjau paminėti tiek turtuolių, tiek taupančiųjų „gretas“, reikėtų aptarti ir klaidas, kurias daro keliautojai. Vienas iš nuolat besikartojančių ieškant pigaus būsto ta, jog žmonės neįsigilina į viešbučių teikiamas paslaugas ir griebia pigiausią pasiūlymą. Dažnai dėl to tenka nusvilti. Atvykus į nakvynės vietą paaiškėja, jog už tokią kainą, geriausiu atveju, viešbutis pasiūlys permiegoti bendrajame kambaryje su visiškai nepažįstamais asmenimis.
Tai tinka jaunimui, tačiau kai keliaujate su šeima ir mažais vaikais, po tokio siurprizo laukia bemiegė naktis.