Tęsiame straipsnių ciklą: Patarimai darbo pokalbiui Londone.
Pripažinkite savo silpnybes
Vietoje to, kad girtumėtės apie tai koks puikus darbuotojas jūs esate, rekomenduojame pripažinti ir keletą silpnybių. Jei jūsų potencialus darbdavys užduos jums šį klausimą, stenkitės paminėti tas silpnybes, kurios iš dalies yra laikomos milžiniškais privalumais. Tai gali būti perfekcionizmas ar darboholizmas, savybės kurias darbdaviai itin vertina.
Klauskite klausimų
Turėkite omenyje, jog Londone darbdaviai vertina ne tik išmintingus atsakymus, bet ir išmintingus klausimus. Pasinaudokite pasiruošimo pokalbiui etape gauta informacija ir pokalbio metu užduokite įdomių klausimų apie kompaniją. Tai ne tik parodys, jog domitės savo potencialia darboviete, bet ir pagyvins pokalbį. Atminkite, jog paviršutiniški klausimai yra beverčiai, tad juos užduokite tik tada, jei esate pasiruošę juos pagrįsti faktais.
Antras pokalbis
Jei po pirmojo pokalbio sulaukėte skambučio bei kvietimo atvykti į antrąjį pokalbį – sveikiname, tai reiškia, jog palikote gerą įspūdį. Antrojo turo metu dažniausiai kviečiami tik keli kandidatai, tad būkite tikri, jog atmosfera bus įtempta. Taip pat, antrojo pokalbio metu gali būti patikrinti jūsų praktiniai sugebėjimai, mat tai paskutinis šansas išsiaiškinti, ką jūs iš tikrųjų mokate. Jums gali tekti atlikti testą ar tiesiog žodžiu įvertinti atitinkamą situaciją. Taigi, būkite pasiruošę ir nenustebkite jei gausite panašią užduotį.
Paprašykite įvertinimo
Po pokalbio vis nerimaujate ir svarstote kaip jums sekėsi? Tiesiog paklauskite, Londone tai įprasta. Vadovo atsiliepimai apie jus ne tik numalšins jūsų smalsumą, bet ir padės suprasti, ką pokalbio metu darote gerai, o kur dar verta patobulėti. Taigi, nesidrovėkite ir paklauskite kaip pasirodėte, atminkite, jog tai padės jums tobulėti.
Neigiamas atsakymas
Šioje vietoje turėtumėte prisiminti, jog ir patys geriausi specialistai kartais yra atmetami, tad nepulkite savęs graužti. Galbūt vadovui pasirodė, jog jūsų naudoti juokeliai nėra tinkami darbo pokalbiui, o galbūt tiesiog jums neužtenka patirties, norint užimti šias pareigas. Nesvarbu kokia neigiamo atsakymo priežastis, svarbiausia nenusivilti ir neprarasti pasitikėjimo savimi. Galvokite pozityviai, kiekvienas darbo pokalbis suteikia jums naujos patirties, kaip elgtis skirtingose situacijose, o ji pravers kitame pokalbyje, kuriame, tikimės, gausite teigiamą atsakymą!