Londonas yra orientuotas į visą pasaulį ir jau seniai pripažintas pirmaujančiu tarptautiniu bankininkystės centru dėl tarptautinių bankų koncentracijos, reguliavimo aplinkos, vietos ir laiko juostos. Kelias į inovacijas „Canary Wharf” ir jo „FinTech“ aplinkoje eina pro Grinvičo muziejų, nuotaikingą istorinių prekybos kelių simbolį. Pasinaudodamas šiuo pagrindu Londonas šoktelėjo į priekį prieš kitus finansinės technologijos centrus, tokius kaip Niujorkas, didysis San Franciskas, Singapūras, Honkongas ir Pekinas.
Nuo 2011 m., kai Londono finansinės technologijų scena ir toliau augo ir plėtėsi, kiekvienais metais nuolat didėja paskelbtų lėšų pritraukimo sandorių skaičius ir vertė. 2020 m. paskelbti 203 nuosavo kapitalo sandoriai, kurių bendra vertė siekė 2,26 mlrd. svarų sterlingų, palyginti su vos 13 sandorių, kurių bendra vertė siekė 25,7 mln. svarų sterlingų, prieš dešimt metų. O 2021 m. jau dabar rodo, kad sostinėje bus rekordiniai finansinių technologijų investicijų metai – 106 sandoriai, kurių vertė siekia 3,08 mlrd. svarų sterlingų, o iki jų pabaigos liko dar šeši mėnesiai. Jungtinės Karalystės sostinė šimtmečius buvo pasaulinių finansų centras, turintis senas prekybos biržas ir patikimos bankininkystės ir draudimo įstaigas. Skaitmeninėje eroje ji tapo besikuriančių finansinių technologijų įmonių, kurios naudoja technologijas finansinėms paslaugoms gerinti, centru. Augimo nesustabdė net neapibrėžtumas, kurį sukėlė Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos 2020 m. pradžioje, kartu su pasaulinės epidemijos trikdžiais. Neabejotina šio finansinių technologijų inovacijų bumo sėkmės istorija yra vadinamieji iššūkių bankai – tik skaitmeninės bankininkystės programėlės, kuriose naudojama debesų infrastruktūra, integruotas dirbtinis intelektas ir lanksčios sistemos, kad vartotojai galėtų lengviau ir greičiau naudotis bankų paslaugomis ir finansiniais produktais. Tokios bendrovės kaip „Revolut„, „Starling Bank” ir „Monzo” pritraukė vis didesnes pinigų sumas ir įsitvirtino tarp savo technologiškai išprususių, daugiausia tūkstantmečio ir Z kartos vartotojų, kurių daugelis atsisakė tradicinės mažmeninės bankininkystės ir pasirinko šias patogesnes bankininkystės programėles. Z kartos ir tūkstantmečio kartos taip pat vis dažniau pereina į internetinius pramoginius žaidimus, tai nenuostabu, nes ši kompanija turi daugybė įvairių žaidimų, kurie veikia internete, ir nereikia jų siųstis.
Dar viena didelė priežastis tai naujas talentas. Šiandien, nepaisant „Brexit”, JK turi plačią technologijų, finansų ir verslumo talentų bazę, o apie 30 % finansinių technologijų steigėjų JK yra kilę iš užsienio. Be to, akademinė bendruomenė, tradicinės finansų įstaigos ir technologijų įmonės padeda plėsti šios srities patirtį per vyriausybės ir pramonės remiamus inkubatorius ir akseleratorius.
Bet žinoma politika taip pat prikišo nagą prie to. Vienas didžiausių Londono privalumų – progresyvi finansinių technologijų reguliavimo ir mokesčių aplinka. Finansų kontrolės institucija (FCA) sujungia visas Jungtinės Karalystės finansų reguliavimo institucijas į vieną departamentą. Įsteigta speciali FCA specialistų grupė, kuri daugiausia dėmesio skiria konsultavimui ir pagalbai finansinių technologijų įmonėms suprasti esamą ir galimą būsimą reguliavimą. FCA įsteigė naujoms idėjoms skirtą inovacijų centrą ir „reguliavimo smėlio dėžę”, skirtą finansinių technologijų įmonėms išbandyti naujas idėjas atidžiai prižiūrint. Naujos mokesčių paskatos yra paprastos ir konkurencingos. Jos apima lengvatas su mažu kapitalo prieaugio mokesčiu verslininkams, MTTP mokesčių kreditus, įmonių investavimo schemą ankstyviesiems investuotojams ir mokesčių lengvatas naujai įrangai.
Galiausiai, nors „Brexit” sukėlė netikrumą, kurio nemėgsta tradicinės finansų įstaigos, Jungtinės Karalystės finansinių technologijų, kurios įprato apeiti tradicinius vartotojų kelius, yra gerai pasirengusios įveikti šį netikrumą. Ypač Londonas turi daugiau nei pusės amžiaus patirtį, padėjusią pagrindus šiandieninei finansinių technologijų ekosistemai, ir šimtmečius kauptą tarpvalstybinę finansų ir prekybos patirtį. Todėl artimiausioje ateityje Londonas išliks inovacijų ir patvirtinimo centru, kurį renkasi finansinių technologijų įmonės, siekiančios pasaulinių tikslų. Pakartoti unikalią Londono ekosistemą kitur bus sudėtinga.