Londono Hytrou (Heathrow) oro uostas didžiausi miesto oro vartai. Tuo pačiu tai vienas iš didžiausių Europos aerouostų. Jei perkate bilietus jungiamiesiems skrydžiams, gan didelė tikimybė, kad teks persėsti šiame oro uoste, Kopenhagoje arba Amsterdame.
Hytrou įsikūręs už 24 km nuo Londono, vakarinėje megapolio pusėje. Jame 5 terminalai. 1, 2 ir 3 įsikūrę šalia Heathrow Central geležinkelio stoties. Nuo jų iki 4 terminalo nemokamai galima nuvažiuoti traukiniu Heathrow Connect. Iki 5 traukiniu Heathrow Express.
Londono Hytrou (Heathrow) oro uostas
Adresas: London Heathrow Airport, 234 Bath Road, Harlington, Middlesex UB3 5AP, UK
Telefonas: +44-870-000-0123
Puslapis: www.heathrowairport.com
Kodas LHR
Oro uosto schema: http://www.heathrowairport.com/terminalmaps/index_flash.htm?airport=Heathrow
Oro uoste daugybė parduotuvių. Jos skirtos Šengeno erdvės gyventojams. Jei jūsų skrydis už Europos Sąjungos ribų, galite pasinaudoti tax-free prekybos vietų paslaugomis. Į čia gali užsukti ir lietuviai, kuriems likimas lėmė taip, kad pigūs skrydžiai į Londoną nusidriektų būtent per šį oro uostą.
Šalia Hytrou veikia 50 įvairiausių viešbučių. Jei lėktuvų bilietus turite tik kitai dienai, galite išnaudoti laiką ir apžiūrėti miestą.
Transportas
Heathrow Express pats greičiausias būdas iš oro uosto nukeliauti į centrą. Su greituoju traukiniu kelionė į Londoną truks tik 15 minučių. Išlipsite Paddington stotyje. Traukiniai išvyksta kas 15 minučių. Kursuoja nuo 5 valandos ryto iki 23 val. 30 min. Jei bilietą pirksite internetu jis kainuos 14,5 svaro, stotyje jau teks pakloti 15.5, o pačiame traukinyje 17.50 svaro.
Heathrow Connect – traukinys, kuris iki Paddington stoties važiuoja su keliais sustojimais. Kelionės trukmė 25 minutės. Iš oro uosto traukinys išvyksta kas pusvalandį. Bilieto kaina 6,9 svaro. Jį būtina įsigyti stotyje, nes traukinyje bilietai neparduodami.
Iki Londono galima nusigauti ir metro. Iš oro uosto į miestą nutiesta Piccadilly metro linija. Hytrou trys stotys – prie 1, 2 ir 3 terminalų. Visos šios stotys 6 zonoje. Bilieto kaina 4 svarai. Traukiniai važiuoja nuo 5 val. 30 min. iki 23 val. 45 min.
Taksi pats patogiausias būdas nusigauti iki reikalingo Londono viešbučio ar hostelio, tačiau toli gražu ne pigiausias. Automobiliai stovi prie visų terminalų. Kelionės trukmė nuo pusvalandžio iki valandos. Priklauso nuo to, kokie mieste kamščiai. Kelionės kaina nuo 40 iki 70 svarų. Kai kuriuose automobiliuose galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis, tačiau ar vairuotojas turi tam skirtą aparatą verta paklausti prieš pradedant kelionę.
Jei Anglijoje planuojate išsinuomoti automobilį iš „Avis“, „Budget“, „Europcar“, „Hertz“ kompanijų, mašiną galite užsisakyti internetu ir pasiimti tiesiog oro uoste. Į Londoną reikia važiuoti M4 ir M25 magistralėmis. Jei norite paimti atskridusius keleivius, ar palydėti draugus į kelionę, galite privažiuoti prie terminalų. Stovėti ir laukti draudžiama. Tam yra parkavimo aikštelės.
Parkavimo aikštelės
Hytrou oro uoste yra keturių tipų automobilių stovėjimo aikštelės. Trumpalaikės, kur galima atvažiuoti palaukti keleivių, įrengtos prie kiekvieno terminalo. Į jas negalima važiuoti su mikroautobusais, nes įleidžiami tik iki 2 metrų aukščio automobiliai. Trumpiausias laukimo laikas 30 minučių kainuoja 2,3 svaro. Pirma valanda 4 svarai, toliau kiekviena valanda 3 svarai.
Aikštelė HeathrowValet. Tai aikštelė su aptarnaujančiu personalu. Atvažiuojate iki terminalo, iškraunate daiktus ir automobilio raktus atiduodate tarnautojui, kuris nuvaro mašiną į stovėjimo aikštelę. Kai atskrisite, mašina jūsų jau lauks prie terminalo.
Ilgalaikio stovėjimo aikštelės. Įsikūrusios atokiau nuo terminalų. Kas 10-12 minučių iki jų nuo terminalų važiuoja specialūs autobusai. Automobilio stovėjimas nuo 1 iki 4 dienų kainuoja 15,4 svaro už dieną. Nuo 5 dienų ir ilgiau 14,9 svaro už dieną.
Verslo klasės stovėjimo aikštelės. Skirtos ilgalaikiam automobilių stovėjimui, tačiau įsikūrusios arčiau terminalų. Iki jų kas 3-7 minutes kursuoja autobusiukai. Kainuoja brangiau nei paprastos ilgalaikio saugojimo aikštelės.